Čtvrtý den ISDE, 11. 8. 2011, Kotka – Hamina - „HUSABERG HARUDA TEAM RAC SEDLČANY“

12.08.2011 06:46

 Včerejší den bylo typické finské počasí a pršelo téměř celý den. Dnes se počasí umoudřilo a od jedenácti hodin konečně začíná být oblačno a odpoledne dokonce vysvitlo sluníčko. No nic netrvá věčně a později odpoledne se opět přehnalo několik vydatných přeháněk. Vše vyvrcholilo na posledním testu kde se, jako již včera protrhla stavidla a z testu se stala bažinatá řeka. V soutěži pokračuje již značně prořídlé pole jezdců ale vypadá to, že většina z nich už se do cíle dostane, protože trať pro čtvrtý a pátý den se jede velkou většinou po šotolinových cestách. Pro jezdce to není příliš záživné, hlavně při deštivém počasí. Převlékání se do suchého oblečení zabírá mnoho času a ve 13 stupních to je zahrávání si s nemocí. Naštěstí máme ve srubu saunu, kterou jsme přejmenovali na sušárnu a stala se nejužitečnější místností hned po kuchyni a našem skvělém kuchaři.

Klukům se velmi daří a v průběhu dne jsme se dostali i do vedení. Největší zásluhy má jistě Michal Kadleček, který je první v průběžném pořadí klubáků bez rozdílu kubatur. Samozřejmě jedou všichni kluci velmi hezky, ale bohužel na blátivém povrchu dělají chyby a často padají na měřených úsecích. Cíl bojovat o stupně vítězů se nám zatím daří plnit a všichni doufáme, že vše půjde dál jako do teď.

A máme tu již oficiální výsledky, které potvrdili naše výpočty a jsme první, sice jen o jednu minutu ale jsme. Zítra bude velmi obtížné toto umístění obhájit. Za námi je hned několik švédských teamů které vede legenda Gustavson a ti nám to zadarmo nedají.

 

Pro ENDURO MOTOSPORT Mirek Haruda manažer teamu.