Josef Dobeš podepsal smlouvu s VMkou

12.12.2010 15:28

 

Josef Dobeš podepsal smlouvu s VMkou

Dopoledne jsme dostali oficiální informaci od Bohumila Staši – konstruktéra motocyklů VM, že v pátek podepsala společnost VM Motor smlouvu s motokrosařem Josefem Dobešem.


Josef Dobeš
pojede příští rok na motocyklu VM 450F, který „přišel na svět“ teprve před čtrnácti dny. VMka po sestrojení supermotardového a motokrosového speciálu VM610F pokračuje ve vývojářské činnosti. Aktuálně je k dispozici jediný prototyp VM čtyřistapadesátky, avšak po jejím důkladném otestování hodlají konstruktéři sestrojit další dva typy a dát pokyn k sériové výrobě. Do testování se aktuálně zakousnul i sám Bohumil Staša: „Podmínky pro ježdění teď v ČR nejsou zrovna ideální, ale kvůli odstranění případných nedostatků musíme najet minimálně padeást hodin, abychom vychytali všechny mouchy a motocykl zcela vyladili. A tak jsem se do testů pustil i já osobně.“

Zajímalo nás, jaké plány mají, mj. s novopečeným otcem, Pepou Dobešem a proč se rozhodli angažovat právě jeho: „Pepa přestal závodit před třemi lety, kdy v roce 2007 podlehl rakovině majitel Kawasaki Racing Europe – Jan De Groot. Poté celý tým zanikl. Pepa nedal motorkám vale, protože měl doma privátní Kawasaki a občas se jen tak pro radost svezl. V roce 2011 za nás pojede kompletní seriál Mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu,“ upřesnil Staša.

Obě strany se tedy dohodly na podmínkách a podepsaly smlouvu. V nadcházející sezóně se můžeme těšit na další zajímavé jméno ve startovní listině domácího mistráku.

Více fotek nového motocykl VM 450F najdete v přiložené galerii. Popis a přesné parametry motocyklu zprostředkujeme v nejbližší době.

 

Zdroj: motolevel.com