Kůta MM ČR motokrosu, report Dalečín 2019: Další nové tváře mezi jezdci.

27.05.2019 14:59


Tisková zpráva:

Report Dalečín 2019: Další nabitý závod letošní sezony. Plné rošty skoro ve všech jízdách. Náročná trať a krásné počasí. Ve dvou třídách byl vítěz tradiční, další dvě ovládli zahraniční závodníci.

MX1
V MX1 bylo už od startu jasné, že tady neuvidíme tradiční souboje. Mezi závodníky se totiž objevil lotyšský jezdec Matiss Karro (KRTZ Motorsport), který už po stratu první rozjížďky ukázal, že chce všem vyfouknout vítězství. A první rozjížďku vyhrál. Na sebe měl ale docela nalepené druhého Filipa Neugebauera (Osička MX Team) a třetího Benceho Szvobodu (Buksa/Ados KTM Team). Čtvrtého v cíli jsme viděla Lukase Neurautera (Osička MX Team), který se tam probojoval na poslední chvíli, když předjel hodně dobře rozjetého Rudu Weschtu (Hulho Motocross Team), jemu tak v první jízdě patřila pátá příčka. Loňský šampion Martin Michek (Buksa/Ados KTM Team), který byl letos na MMČR poprvé a bohužel zrovna s nachlazením, se po nepříliš podařeném startu prokousal na šesté místo. Šťastný start neměl ani Václav Kovář a nakonec byl sedmý, osmý Patrik Liška (oba HT Group Racing Team), devátý Petr Bartoš (Orion Racing Team) a desátý Petr Michalec (PuriCure Team), ten se ale skoro celou jízdu držel na skvělém šestém místě.

Druhá rozjížďka byla, především na čele, o něco dramatičtější. Po startu se znovu ujal prvenství Matiss Karro, stejně jako v první jízdě. V prvních chvílích to vypadalo, že ho druhý Filip Neugebauer každou chvíli „vezme“. Nakonec to ale bylo trochu jinak. Neugebauera předjel Bence Szvoboda, který začal zajíždět nejrychlejší kola a krásný souboj o první místo předvedl s Karrem on. Dokázal to a předjel lotyšského závodníka. Jenže ten se nechtěl jedničky jen tak vzdát, a naopak přidal a Szvobody se stále držel, stejně tak třetí Neugebauer. Pořadí na prvních třech místech už se ale nezměnilo. Na čtvrté místo se dostal Martin Michek, který předvedl skvělý výkon. S větším odstupem pátý byl Petr Bartoš – super výsledek, ten za sebou vedl vláček ostatních jezdců: Rudolfa Weschtu, Václava Kováře, kterému se vůbec nepovedl start, ale z šestnáctého místa se dokázal probojovat na sedmé. Osmý byl Lukas Neurauter, který se propadl ze čtvrtého místa po chybě a už se nedostal do lepšího tempa. Devátý Patrik Liška a desátý Petr Michalec. Moc hezký výkon v průběhu závodu předvedl také Rudolf Plch (Extreme Motorsport), který dlouho jezdil hodně vepředu, v cíli byl jedenáctý.
MX1 Dalečín celkově: 1. Matiss Karro, 2. Bence Szvoboda, 3. Filip Neugebauer
A komu že patří červená tabulka lídra. Stále Bencemu Szvobodovi, který byl smutný, že nevyhrál dalečínský závod, ale byl velmi spokojený, že nemusí měnit červenou barvu tabulek na motorce. Druhý je průběžně Filip Neugebauer a třetí Lukas Neurauter. 

foto radeklavicka mmcr dalecin 2019 4766

MX2
Nejlepším startem do první rozjížďky všem vytřel zrak junior Pavel Dvořáček (SMX Racing Team) a za ním se seřadili dva cizinci: Erik Hugyecz (Horváth Motocross) a Imre Varga (Buksa/Ados KTM Team). Skvělé bylo po startu také čtvrté místo Jiřího Matějce (HT Group Racing Team) a páté Martina Vondráška (Haas Racing Team). Favorité: Šimon Jošt (Osička MX Team), Martin Krč (Buksa/Ados KTM Team) a Jakub Terešák (HT Group Racing Team) byli po stratu až za nimi. Jak jsme ale zvyklí z MX2, takhle to rozhodně nevydrželo až do konce. Vedení poměrně brzy převzal Maďar Erik Hugyecz a závod vyhrál. Dlouho za ním jezdil Imre Varga, ale nakonec před sebe pustil několik jezdců a skončil až šestý. Na druhém místě dojel lídr třídy Šimon Jošt, Jakub Terešák byl v cíli jako třetí. Skvělé čtvrté místo pro Denise Poláše, pátý Dušan Drdaj (Yamaha Čepelák Racing Team), skvěle zabojoval po nevydařeném začátku rozjížďky. Šestý Imre Varga, Sedmý Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team) po pěkném souboji s Martinem Krčem, ten skončil osmý. Devátý Markus Rammel (Motosport Chýnov) a desátý Martin Vondrášek.
Bezchybný start druhé jízdy měl tentokrát Jonáš Nedvěd, na což jsme zvyklí, ale také Dušan Drdaj, který se v posledních závodech se starty docela pral. A jezdil jako první. Za ním byl Jonáš Nedvěd, kterého ale rychle předjel Jakub Terešák i Martin Krč. Šimon Jošt jezdil na páté pozici a vítěz první rozjížďky Maďar Erik Hugyecz až šestý, tentokrát ho kluci nepustili mezi sebe. To si ale Erik nenechal líbit, a i přesto, že většinou rozjížďky byl na prvním místě Kuba Terešák, a už to vypadalo, že první místo udrží, maďarský závodník ho těsně před koncem předjel. Takže vyhrál i celkově, Terešák dojel do cíle druhý a druhá pozice mu patřila také celkově v závodě. Třetí byl v cíli Martin Krč, čtvrtý lídr tabulky Šimon Jošt. Červená tabulka mu zůstala i nadále a v závodě skončil celkově třetí. Pátý ve druhé dalečínské jízdě Dušan Drdaj, který na konci hodně dotíral na Šimona Jošta, ten se ale nenechal udolat. Imre Varga šestý, sedmý Denis Poláš, na osmé místo se po skvělém startu bohužel propadl Jonáš Nedvěd, devátý Jan Wagenknecht (Starling Cross Team), který se párkrát dostal i před Nedvěda, desátý Jozef Posluch.
Celkově Dalečín MX2: 1. Erik Hugyecz, 2. Jakub Terešák, 3. Šimon Jošt
Průběžně vede tabulku tedy stále Šimon Jošt, druhý je zatím Jakub Terešák a třetí Martin Krč. Vítěz z Dalečína Erik Hugyecz do konečného pořadí nepromluví, předesílal, že se ale na Kůta MMČR letos možná ještě objeví. 

foto radeklavicka mmcr dalecin 2019 3107

Ženy 
Na trati se sice nesešlo tolik závodnic, jako třeba v Pacově, ale rozhodně se bylo na co koukat. Hlavně první trojice předvedla úžasné výkony. Vítězství v obou rozjížďkách se ujala Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team). V první rozjížďce si ho zajistila samozřejmě skvělým výkonem, ale k větší pohodě v závodě ji trochu pomohl také hromadný pád po startu, který zdržel celé startovní pole kromě první Vítkové, Aliny Barthel (Motosport Chýnov) a Kristýny Tomiškové (Team motokrosová škola). Ty ale druhé a třetí místo v první jízdě dlouho neudržely, protože se po karambolu rychle oklepala Marika Mlýnková, která se dostala na druhé místo, i Barbora Laňková (Orion Racing Team), která jezdila třetí. Nakonec se ale dokázala dostat před Mlýnkovou na druhé místo. 
Vítková potvrdila formu i v druhé rozjížďce, i když musela hodně zabrat. Měla sice skvělý start a opět to vypadalo na jisté vítězství, ale během druhého kola upadla a hned byla na třetím místě za Marikou Mlýnkovou a Bárou Laňkovou, a měla co dohánět. Ale Vítková ukázala, kdo je tady lídr, během pár chvilek obě zpracovala a dostala se zase na první místo. Laňkové se opět podařilo dostat před Mlýnkovou, takže dojela druhá a Mlýnková třetí. Stejné umístění holkám patřilo i celkově v závodě a stejné je i průběžné pořadí tabulky. V Pacově byla čtvrtou nejúspěšnější Kristýna Tomišková, pátá Celine Abel (Motosport Chýnov) a šestá Alina Barthel. 

foto radeklavicka mmcr dalecin 2019 1335

Veterán
Také třída Veterán měla v obou rozjížďkách a tedy i celkově shodného vítězem, kterým byl opět Martin Žerava (KRTZ Motorsport). Soupeřům nedal šanci a vždy si na ně vytvořil velký náskok. A to i na druhého Zdeňka Pučálku (KRTZ Motorsport), který v obou jízdách vybojoval druhou pozici, i když ne vždy to měl zadarmo.  Na dalších pozicích už pořadí nebyla tak jednoznačná. V první jízdě patřilo třetí místo Jiřímu Pachovi (Motosport Chýnov). Ten na něm vystřídal Romana Majera, který musel jízdu předčasně ukončit. Čtvrtý byl Stanislav Horský (Motosport Chýnov), pátý Marek Kraus a šestý Vítězslav Pražák (Rentor Racing). 
Ve druhé rozjížďce, a tak i celkově, první dvě místa známe – ta pařila Martinovi Žeravovi a Zdeňkovi Pučálkovi. Dál v poli se celou jízdu pěkně dřelo a pozice se měnily. V cíli byl nakonec třetí Marek Kraus, čtvrtý Jiří Pach, který se dostal v Dalečíně na bednu, na třetí místo. Za Pachem byl v cíli Stanislav Horský a Jan Hůda.
V průběžném hodnocení seriálu jsou první dvě místa opět jasně daná – první Žerava a druhý Pučálka. Třetí místo prozatím okupuje Stanislav Horský.
Kategorie Veterán 50+ měla tyto nejlepší: 1. Josef Nesejt, 2. Leopold Šimák, 3. Anton Volek. Josef Nesejt převzal i vedení v průběžném hodnocení, kvůli Majerově nepříliš vydařeném závodě. Příště snad bude mít víc štěstí. Majer je průběžně druhý, Leopold Šimák třetí. 

foto radeklavicka mmcr dalecin 2019 1559

Výsledky:

MX1              

Celkově:                     

Karro Matiss (1-2, KRTZ Motorsport, Husqvarna)

Szvoboda Bence (3-1, Buksa /Ados KTM Team, KTM)

Neugebauer Filip (2-3, Osička MX Team, KTM)

Michek Martin (6-4, Buksa/Ados KTM Team, KTM)

Neurauter Lukas (4-8, Osička MX Team, KTM)

Seriál 2019:  

Szvoboda Bence 137b.

Neugebauer Filip 119b.

Neurauter Lukas 108b.

Kovář Václav 102b.

Bartoš Petr 85b.

 MX2             

Celkově:                    

Hugyecz Erik (1-1, Horváth Motocross, KTM)

Terešák Jakub (3-2, HT Group Racing Team, KTM)

Jošt Šimon (2-4, Osička MX Team, KTM)

Krč Martin (8-3, Buksa/Ados KTM Team, KTM)

Poláš Denis (4-7, KTM)

Seriál 2019:  

Jošt Šimon 120b.

Terešák Jakub 107b.

Krč Martin 96b.

Nedvěd Jonáš 89b.

Poláš Denis 79b.

Ženy            

Celkově:                    

Vítková Kristýna (1-1, Yamaha Čepelák Racing Team, Yamaha)

Laňková Barbora (2-2, Orion Racing Team, Suzuki)

Mlýnková Marika (3-3, SMS Morava, KTM)

Tomišková Kristýna (4-4, Team motokrosová škola, KTM)

Abel Celine (6-5, Motosport Chýnov, KTM)

Seriál 2019:  

Vítková Kristýna 150b.

Laňková Barbora 128b.

Mlýnková Marika 120b.

Tomišková Kristýna 93b.

Kellerová Viktorie 87b.

Veterán                     

Celkově:                    

Žerava Martin (1-1, KRTZ Motorsport, Suzuki)

Pučálka Zdeněk (2-2, KRTZ Motorsport, Yamaha)

Pach Jiří (3-4, Motosport Chýnov, KTM)

Kraus Marek (5-3, Motosport Chýnov, Yamaha)

Horský Stanislav (4-5, SMS Jižní Čechy, Yamaha)

Seriál 2019:

Žerava Martin 150b.

Pučálka Zdeněk 132b.

Kraus Marek 92b.

Majer Roman 90b.

Hůda Jan 90b.

Záznam ze závodu bude odvysílán na ČT Sport dne 30. 5. 2019 v 0:50 hodin.

Tým CeskyMotokros.cz
Gironi s.r.o. promotér Kůta MM ČR motokrosu

Videa ze závodů můžete sledovat zde:

https://www.youtube.com/user/mx1cz/videos

Autor: Dominika Nováková

Foto: Radek Lavička

foto radeklavicka mmcr dalecin 2019 713 2