LR COSMETIC/ADOS CUP 2011 - tisková informace 1

17.03.2011 16:48

 

Milí přátelé,

domácí sportovní motoristická sezóna 2011 začíná pomalu ale jistě nabírat správné závodnické tempo. Po motoskijöringu, mistrovství republiky na ledové ploché dráze a brněnském freestylu se o místo na předjarním slunci hlásí i další motoristické disciplíny. Mezi nejvíce nedočkavé patří už tradičně motokrosaři, které nyní čeká v tuzemsku i zahraničí série přípravných tréninkových kempů a závodů. Cílem tuzemské elity bude vybrousit svoji formu tak, aby úvod ostře sledovaného mezinárodního mistrovství České republiky ji zastihl co nejlépe připravenou.

Živo na naší vrcholné motokrosové scéně však bylo už před premiérovým pokynem startéra. Zákulisní ruch vyústil partnerskou dohodou mezi AGENTUROU FORSAGE, dlouholetým promotérem českého šampionátu, a ostravskými společnostmi LR HEALTH&BEAUTY SYSTEMS, BUKSA&PARTNER MARKETING-MANAGEMENT a LR COSMETIC ADOS. Uvedené subjekty převzaly nyní na svá bedra roli titulárního generálního partnera, zatímco navštívenku zmíněné brněnské AGENTURY FORSAGE bude zdobit funkce organizačního koordinátora šampionátu. Ten letos ponese oficiální název LR COSMETIC/ADOS CUP 2011.
Co této změně, znamenající novou éru seriálu mezinárodního motokrosového mistrovství České republiky předcházelo?

01

Sezóny 2003 – 2010
Agentura Forsage zaujala post u promotérského kormidla mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu před zahájením sezóny 2003. Během jejího osmiletého působení pronikl šampionát díky pevné organizační struktuře, podpoře partnerů a kvalitní činnosti spolupracujících pořadatelských týmů k solidním pozicím na mapě motokrosové Evropy. V závodech jednotlivců a družstev se našim motokrosovým fanouškům postupně představili jezdci z dvaceti zemí – vedle českých symbolů se nad motokrosovými tratěmi v Kaplici, Pacově, Kramolíně, Lokti, Šumperku, Jiníně, Petrovicích, Holicích, Stříbře, Třemošnici, Vranově a Přerově objevily vlajky Rakouska, Německa, Itálie, Švýcarska, Belgie, Jihoafrické republiky, Nového Zélandu, Portugalska, Španělska, Anglie, Irska, Francie, Polska, Maďarska, Slovinska, Ukrajiny, Estonska, Lotyšska a Slovenska. Četní mistři republiky si po odmávnutí seriálu odváželi domů coby hlavní ceny osobní automobily, různé typy motocyklů či další hodnotné věcné ceny. Součástí propozic byly i pevně stanovené finanční prémie za umístění v jednotlivých jízdách, k nimž v minulých dvou letech navíc přibyly bonusy za tzv. holeshot (první pozice po startu). Mezinárodní mistrovství České republiky proniklo i na televizní obrazovky, například loni vysílala ČT záznamy ze všech sedmi podniků seriálu s celkovou stopáží 10 hodin a 18 minut.

Od letošní sezóny LR Cosmetic/ADOS Cup
Přes veškeré klady vyslovila v průběhu loňského šampionátu skupina českých jezdců nespokojenost s finančními podmínkami a mimo jiné z tohoto důvodu tehdejší titulární generální partner odmítl pro rok 2011 další spolupráci. Z několika uvažovaných variant se jako nejživotaschopnější projevila dohoda na dlouhodobější zastřešení seriálu se společnostmi LR HEALTH&BEAUTY SYSTEMS, BUKSA&PARTNER MARKETING-MANAGEMENT a LR COSMETIC ADOS. Vedení těchto společností vyjádřilo zájem udržet stávající úroveň mezinárodního mistrovství České republiky a podporovat jeho další organizační růst. Pokračovat bude i spolupráce s Autoklubem České republiky (AČR), jeho motocyklovou sportovní autoritou – Federací motocyklového sportu AČR a Svazem motokrosu AČR. Pod novým názvem LR COSMETIC/ADOS CUP budou letos znovu bojovat jezdci tříd MX2, MX3–OPEN a VETERÁN. Po delší době se vrací systém škrtání dvou nejhorších jízd z celkového počtu čtrnácti. V platnosti zůstává bodovací systém první dvacítky jezdců v cíli každé jízdy, vylepšení finančního konta slibují opět holeshoty.

Provoněný motokros
Pro dlouholeté příznivce českého motokrosového sportu není název nového titulárního generálního partnera žádným neznámým pojmem. Aroma uznávaných kosmetických produktů LR prosakuje pomyslně tvrdými souboji v prachu a blátě už mnoho let. LR COSMETIC–ADOS TEAM, jehož dresy oblékali či oblékají mimo jiné jezdci fomátu Jana Zaremby, Matina Kohúta, Kornela Németha, Tomáše Bučence, Martina Michka, Tomáše Šimka, patří k našim elitním motokrosovým stájím a může se pochlubit několika českými a slovenskými tituly.

 

LR COSMETIC/ADOS CUP
Mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu 2011

Jednotlivci
08.květen 2011 PACOV AMK Pacov v AČR
05.červen 2011 PETROVICE AMK Petrovice
03.červenec 2011 HOLICE AMK Holice v AČR
24.červenec 2011 VRANOV AČR AMK Zbrojovka Brno
28.srpen 2011 KRAMOLÍN Automoto klub Nepomuk v AČR
24.září 2011 (sobota) JINÍN Off Road Klub Jinín v AČR
09.říjen 2011 PŘEROV AK Přerov – město v AČR

Družstva
16. října 2011 KAPLICE AMK v AČR Kaplice

 

Poprvé od roku 2008 se do kalendáře vrátily Petrovice u Karviné, jihočeský Jinín (poblíž Strakonic) hostil šampionát naposledy v roce 2009.
Tvůrci letošního kalendáře usilovali o to, aby termíny pokud možno nekolidovaly se závody mistrovství světa MX3, mistrovství Evropy a mistrovství Slovenska. V případě závodu družstev v Kaplici se snaha setkala se stoprocentním úspěchem, pouze závody jednotlivců se dvakrát kryjí s německým šampionátem a jednou s rakouským.

FORSAGE Brno – organizační koordinátor „LR COSMETIC/ADOS