Martin Michek skončil na italském šampionátě celkově desátý

27.03.2012 16:44

 

Motokrosař Martin Michek jedoucí na motocyklu KTM dojel na posledním čtvrtém italském mistráku v Gazzane di Preseglie dvakrát na sedmém místě. Jedem závod musel Martin vynechat kvůli pobytu v Brazílii, kde obsadil v jednom podniku tamního šampionátu čtvrtou pozici. I tak nakonec Michek zaujal umístění v elitní desítce, což se počítá a italský tým RSC Corse Italia s kterým náš tým Orion Litomyšl- RS Petrol úzce spolupracuje byl spokojen.

01

Na trati v Preseglie jel také Petr Bartoš, ten v první rundě vybojoval 11-tou příčku a v následném superfinále (MX2+OPEN) musel Petr z výhodné pozice předčastně do depa, protože prorazil přední pneumatiku. Místní dráha byla perfektní na závod se přišlo podívat na deset tisíc diváků a viděli skvělý motokros, kde dominantní byli podle předpokladu domácí miláček 5-ti násobný mistr světa A. Cairoli a francouzský borec S. Frossard. Nakonec se z italského úspěchu raduje překvapivě, ale zaslouženě Frossard, druhý celkově skončil Cairoli a Michek bere tedy desítku.

Nyní si kluci trošku odpočinou po náročné předsezonní přípravě a vše se již bude soustředit na první podnik mistrovství světa kubatury MX3, který se uskuteční 9. dubna na pískové dráze v holandském Valkenswaardu. Michek bude letos obhajovat bronzovou medaili z loňské sezony, Bartoš mistr Evropy pojede nově taky celý seriál MS MX3, tak uvidíme jak se našim zástupcům bude letos dařit.


Jinak v Italii ještě závodil také Jiří Čepelák, dobrý výkon podal hlavně v superfinále, kde skončil osmý hned za Michkem, vidět zde byli také naši junioři - ve stopětadvacítkách bojovali dobře Kovář a Podmol v tvrdé konkurenci dvoutaktních strojů, což je paráda na oko i sluch.

 

Za Orion Litomyšl- RS Petrol tým- Petr Kovář