MMČR v motoski v Olešnici a v Letohradě ZRUŠENO!

18.01.2012 18:17

MMČR v motoski v Olešnici a v Letohradě ZRUŠENO!

Vážení přátelé. Konečně se mi podařilo získat oficiální informace od obou pořadatelů závodů MMČR v motoskijöringu. Bohužel musíme oba plánované závody 21.1.2012 v Olešnici v Orlických horách a 22.1.2012 v Letohradě zrušit. Důvod je pořád stejný – nedostatečné sněhové podmínky, které znemožňují připravit tratě na úrovni odpovídající požadavkům mistrovství republiky. I když na obou tratích napadl nějaký sníh, podklad není umrzlý.

Podle ředitelky závodu v Olešnici paní Moniky Jelenové pořádají závody ještě za daleko přísnějších podmínek, protože místní trať je v chráněné krajinné oblasti. Proto závod nemohou uspořádat, pokud není trať umrzlá a pokrytá dostatečnou sněhovou vrstvou. Navíc mají část trati podmáčenou, při úpravě trati se na povrch dostává voda a bláto. Nedostatek sněhu a obdobné problémy mají podle ředitele závodu Jiřího Kapalčíka i na letohradské trati.
 

 

Příští týden by se měly jet závody ve Studeném (28.1.) a v Klášterci nad Orlicí (29.1.). O situaci budu pochopitelně informovat.
 

Zdraví Vás
Josef Vašíček