Po slunečnu deštivo

07.05.2012 20:47
 Fotogalerie od Miroslava Jirečka: https://mxfoto.sweb.cz/
 Napsal Richard Gironi
 
Druhý závod Buksa / Ados motokros 2012 se jel či chvílemi spíše klouzal v Lokti nad Ohří. Než náš tiskový mluvčí a psavec Evžen Zadražil sepíše obvyklý obsáhlý report pojďme si říci to nejdůležitější. Tím jsou rozhodně vítězové. Začnu tím co měl největší potlesk na stupních vítězů a to Petrem Bartošem ze třídy MX3, který si po celkovém druhém místě v Pacově tentokráte kombinací prvního a třetího místa připsal celkové vítězství a vyzkoušel si tak stupeň nejvyšší. Kam hodlá stoupat příště v Přerově netuším. Za ním skončil jeho týmový kolega Martin Michek se čtvrtým a prvním místem. A tím kdo letos hodně tahá je Michal Votroubek, který bral dvakrát holeshot a čtvrtým a druhým místem si pojistil bednu s číslem 3.
Ve třídě MX2 byla situace stejně zamixovaná a výsledky celkové byly lehce promíchané od těch po první jízdě. A tak ten co byl druhý, byl nakonec první a tím i celkově a byl to Marek Sukup. Za ním pak s prvním a třetím Milan Špičák a na číslo tři si stoupl ten co vozí číslo 104 a to Tomáš Šimko, který dojel třetí a druhý.

Kopie z IMG 6276

A konec patří Veteránům a to s dvojitým vítězstvím Miroslava Kučírka, dvakrát druhým Michal Baborovským a doplňoval je Petr Dokoupil, kterému v druhé jízdě sebral třetí příčku Roman Skalka, ale už mu to nepomohlo výše než na čtvrté místo. Veteránskou třídu nad 50 let dovedl na nevyšší stupínek Jarda Potůček, následován Standou Svobodou a Mírou Štaudem.
Jak jsem zmínil v Lokti zapršelo, což nám bohužel předpověd hlásala dlouho dopředu, ale i tak přišlo velké množství diváků, kteří statečně vytáhli s prvními kapkami deštníky a setrvali až do konce a já myslím, že se bylo rozhodně na co dívat. Kdo přeci jen zůstal doma se může podívat již ve středu na kanál ČT 4 Sport a uvidí zde ve 13:05 premiéru motokrosového speciálu z Lokte. Reprízy pak budou následovat ve čtvrtek ve 04:55 a pak až za týden opět ve středu ráno v 07:05. Pro ty co chodí normálně do práce a v dané časy mají jiné starosti, bude stejně jako z Pacova připraven již ve středu k večeru záznam na webu www.czechmx.cz.

Loket naplno

 
Samozřejmě nesmím zapomenout na reportáž ve Světě motorů s premiérou ve středu v 00:05. Hold sportovní kanály ovládl hokej :(
Zdroj: www.czechmx.cz.
Fotogalerie:6.5.2012 MČR MX Loket