Strmý vrch Chýnov 23.10.2010

25.10.2010 18:44

 

Strmý vrch Chýnov, 23.10.2010

 

Dvacátému osmému ročníku závodu motocyklů do Strmého vrchu letos přálo počasí. Přijelo celkem 114 jezdců z nejrůznějších míst České republiky a jejich výkonům přihlíželo 2500 spokojených diváků, kteří vydrželi fandit po celý den.

 

 

Na startu se objevila celá řada zvučných jmen, ale zároveň i spousta hobby jezdců. Cíl měli ale všichni stejný – zdolat co nejvíce metrů chýnovského kopce. No a protože bylo sucho, jezdilo se celkem vysoko. Na dvou, příčně zabudovaných kládách v horní části tratě si však většina jezdů vylámala zuby. Ale i posledních 15 metrů příkrého stoupání před cílem bylo pro většinu favoritů těžkým oříškem. A tak jediní dva borci, kteří zdolali Strmý vrch ve všech pěti pokusech, byli vítězové svých kategorií. A tak to má být. V nejpočetněji obsazené kategorii motokros+ enduro vyhrál letošní bronzový medailista z ME v motokrosu Petr Bartoš ze stáje Orion Litomyšl RS Petrol a v kategorii Trial to byla nastupující hvězda českého trialu, teprve patnáctiletý Marek Wünsch z Trialu Psáry. V dětské kategorii zvítězil Daniel Kička z Osička MX Teamu. Ten pochopitelně se svým strojem o obsahu 85ccm vyjet až nahoru nemohl, přesto se dostal v obou pokusech těsně za druhou kládu na pětatřicátém metru.

V kategorii motokros + enduro startoval rekordní počet 84 jezdců. Za suverénním Bartošem o další medailové posty bojovali Pavel Balaš a Josef Čermák. Balaš jezdil se svým endurem hodně technickým stylem, chyboval jen jednou a tak byl nakonec druhý. Čermák nasadil se svým motokrosovým speciálem styl trochu agresivnější, nevyjel dvakrát a tak byl až bronzový. Zpočátku byl hodně suverénní i matador chýnovského kopce František Hrobský. Ve finálových jízdách ale zachyboval a zbyla na něj stejně jako před rokem pouze bramborová medaile. Loňský vítěz Martin Gomboš byl až pátý a nejlepší český hrdina z letošního Erzbergu Tomáš Trojan dokonce až sedmý. 

V kategorii Trial se sešli 23 jezdci. To bývá poslední roky pro tuto kategorii standart. Hlavní hvězda této discipliny Martin Křoustek se pro tentokrát z účasti omluvil, což byla hozená rukavice pro ostatní trialisty. Historicky nejmladším vítězem dospělácké kategorie se tak stal teprve patnáctiletý jezdec Marek Wünsch. Za ním byl druhý Pavel Kohout, který si ze Strmého vrchu v minulosti odvezl vavřínů již mnoho. Překvapením bylo třetí místo znojemského Michala Drábka a také čtvrté místo jeho týmového kolegy, teprve čtrnáctiletého Jana Bajka. V Chýnově rád závodí také Ervín Krajčovič. Rozhodl se startovat na trialové motorce a vždy zůstal kousek pod vrcholem. V této kategorii startoval i nejstarší účastník závodu. Byl jím osmašedesátiletý Karel Veyr, který do Chýnova přijel až z Orlických hor.

V dětské kategorii bylo tentokráte pouze 8 jezdců. Loňskému vítězi Václavu Chvojkovi se tentokráte moc nedařilo a tak se za vítězným Kičkou ocitl milevský Dominik Hůla. Ten se ale musel při naprosté shodě metrů rozjíždět s teprve jedenáctiletou závodnicí z pořádajícího Motosportu Chýnov Danielou Krejčovou. Nejmladší účastnicí byla domácí, teprve pětiletá Nikolka Sládková.

Zpestřením závodu byla kaskadérská show Jaroslava Janovského a také autogramiáda Petra Bartoše, Daniela Kičky a Martina Michka. Posledně jmenovaný se nechal slyšet, že pokud mu to smluvní podmínky dovolí, rád by napřesrok zkusil štěstí do Strmého vrchu také. O jedné z přestávek soutěžily děti v běhu do vrchu. Naprosto s přehledem vyhrál dvanáctiletý Jakub Škrdleta z Tábora.

Výsledky:   https://motosportchynov.cz/vysledky/vysledky.Strmy.vrch.Chynov.2010.xls

Fotogalerie: https://www.zelene-zdravi.cz/fotky-strmy-vrch-2010/ 

                   https://dusa-dan.rajce.idnes.cz/Strmy_vrch_Chynov_2010/

                   https://ljani.rajce.idnes.cz/Zavody_do_vrchu_Chynov_23.10._2010_I_dil....../

Evžen

 Zdroj: https://motosportchynov.cz