Tisková info č. 10 - Mezinárodní mistrovství České republiky motokrosových DRUŽSTEV

19.10.2011 20:37
19.10.2011
471.jpgMilí přátelé,
minulou sobotu vešla v Přerově ve známost jména letošních individuálních motokrosových mistrů republiky a závěrem toho týdne se dozvíme název vítězného týmu mezinárodního mistrovství České republiky motokrosových DRUŽSTEV. Vyvrcholení sezóny uvidí příznivci kvalitního motokrosu tuto SOBOTU 22. října v jihočeské Kaplici. Tamní motokrosový areál Blanská kotlina nebude hostitelem týmových bitev poprvé. V minulých osmi letech tam byl titul motokrosových družstev ve hře už dvakrát, v sezónách 2005 a 2008. V obou případech předváděli čeští i zahraniční jezdci v Blanské kotlině napínavou podívanou plnou dramatických zvratů, takže diváci opouštěli závodiště plní adrenalinových pocitů. A vše nasvědčuje tomu, že nejinak tomu bude i tentokrát. Zvláště když se na trati objeví i jezdci v sedlech historických motokrosových strojů třídy Veterán Klasik, které pořádající AMK v AČR Kaplice zvolil coby atraktivní doprovodný program. Letošní mezinárodní mistrovství České republiky jednotlivců a družstev zajišťují v roli titulárního generálního partnera společnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS a LR COSMETIC ADOS, úkoly organizačního koordinátora seriálu plní brněnská společnost FORSAGE.


 

V rámci dotazů médií připomínáme, že šampionát nese oficiální název LR COSMETIC/ADOS CUP.
Děkujeme za aktuální spolupráci při propagaci sobotního závodu a těšíme se na shledanou tuto sobotu 22. října v tiskovém středisku motokrosového areálu Blanská kotlina v Kaplici.

MÉDIÍM - DŮLEŽITÉ!!!
Pracovníci tištěných a elektronických médií, rozhlasu a televize se mohou o akreditaci k závodům mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu 2011 - LR COSMETIC / ADOS CUPU ucházet takto:
žadatel zašle oficiální formulář, který je k dispozici na www.moto-cross.cz , nejpozději do čtvrtka před daným podnikem na jeden z níže uvedených kontaktů.
● FORSAGE, spol. s.r.o., Juliánovské náměstí 2, 636 00 Brno.
● E – mail: asistentka@forsage.cz
● Fax: 548 535 635
● Další informace na 548 212 303 (pevná linka) či na mobilech 602 744 090, 606 733 215.
Akreditovat se lze rovněž v den závodu (sobota 22.10.2011) v tiskovém středisku kaplického motokrosového závodiště v Blanské kotlině. Tiskové středisko najdete v označené místnosti administrativní budovy nad prostorem startu a cíle.
Žadatel se prokáže platným novinářským průkazem, externí spolupracovníci předloží oficiální písemnou a řádně potvrzenou žádost vysílajícího média. V souladu s nařízením sportovní autority AČR jsou všichni akreditovaní žurnalisté, fotografové a kameramani povinni při akreditační proceduře podepsat formulář „Ručení odpovědnosti a práva i povinnosti akreditovaného novináře.“ Bez podpisu tohoto dokumentu není možné vydat akreditační náležitosti. O akreditaci lze žádat po dosažení věku 18 let. Akreditovaní fotografové a kameramani mohou na závodišti vykonávat svoji pracovní činnost pouze s navléknutou rozlišovací vestou, kterou proti vratné záloze 300,- Kč obdrží při akreditaci.

Poloha kaplického závodiště
Kaplice, dějiště sobotního závodu mezinárodního mistrovství České republiky motokrosových družstev, se nachází 35 km jižně od Českých Budějovic. Deset kilometrů pod Kaplici leží Dolní Dvořiště se známým česko – rakouským hraničním přechodem. Příjezd po státní silnici první třídy č. 3 (E55).

Obhájí „jihočeští“ Rakušané loňský trůn?
Pohled na nominaci přihlášených družstev napovídá, že okruh favoritů bude v Kaplici poměrně obsáhlý. V roli obhájce titulu mezinárodního mistra České republiky přijede do Blanské kotliny jihočeský J.H.racing.team.eurotrans.cz, kterému se podařilo uchovat loňskou vítěznou sestavu. Tu tvoří špičkoví Rakušané Mattias Walkner, Michael Staufer a Oswald Reisinger. „Jsme spokojeni, že můžeme jet v loňské sestavě. Cíle si nedáváme, ale chceme udělat vše pro dobrý výsledek,“ nepotrpí si šéf loňských mistrů Jaroslav Holub na velkohubá prohlášení. Velkou sílou sálají družstva Osička Pfeil teamu. První z nich nahlásilo trio Marek Sukup, Jiří Čepelák, Philip Ringhofer (Rakousko), ještě větší hrozbu vysílá na adresu soupeřů Osičkova „dvojka“ s rychlým francouzským tandemem Florent Richier, Boris Maillard a jihomoravským Filipem Neugebauerem. Ten už několik sezón úspěšně brázdí motokrosové tratě v Německu a jeho starty v tuzemském terénu jsou výjimečnou záležitostí. Žulově tvrdými protihráči budou i reprezentanti smíšeného družstva Orion Litomyšl – RS Petrol – KRTZ IV. v AČR, jehož dres obléknou letošní česká motokrosařská esa Josef Kulhavý (mistr republiky třídy MX2), Martin Michek (mistr republiky třídy MX3–OPEN a bronzový v mistrovství světa MX3) a Petr Bartoš (vicemistr republiky třídy MX3–OPEN a mistr Evropy třídy Open). „Michek je v Kaplici jako doma, Bartoš tam zajel v minulosti skvělé výsledky, a pokud Kulhavý mákne s motorkou třídy MX2, máme šanci na medailové umístění. Družstva jsou však vždy velkou loterií,“ soudí manažer Orionu a bývalý motokrosař světového renomé Petr Kovář. S velkými ambicemi půjde na start také LR Cosmetic – Ados KTM team, který stejně jako obhájce titulu J.H.racing.team.eurotrans.cz bude v Kaplici sázet výhradně na zahraniční kvalitu. Konkrétně to budou Maďaři Kornél Németh a Bence Szvoboda, podporovaní slovenskou jedničkou Martinem Kohútem. Zajímavě zní i složení Motoman Teamu, jehož barvy budou hájit úspěšní jezdci světového šampionátu MX3 Martin Žerava a Petr Michalec, doplněni překvapením letošní domácí motokrosové sezóny Miroslavem Jiránkem. Jihočeský Motorsport Chýnov v AČR vyšle do boje už tradičně dvě družstva. V roli chýnovské týmové jedničky nastoupí David Soldát, Zdeněk Blábolil a Michal Gregor, odpovědnost za výsledek „béčka“ ponese vedle Jana Charváta rakouské duo Manuel Bermschläger a Stefan Hauer. „V souvislosti s posunutím termínu závodu družstev nám odřekli výborní Rakušané Obermair a Reitbauer. A tak jsme se na složení prvního týmu dohodli se Soldátem, Blábolilem a Gregorem. Družstvo tak má veškeré jihočeské atributy – přední jihočeské jezdce startující na domácí jihočeské trati za jihočeskou stáj, Michal Gregor dokonce jede na jihočeském motocyklu VM,“ vysvětluje manažer Evžen Zadražil důvody letošního odklonu Chýnovských od tradičních rakouských posil k lokálním jezdeckým zdrojům.

Systém závodu
Je stejný jako v případě závodů družstev v mistrovství světa či mistrovství Evropy. V každém tříčlenném týmu nastoupí tři jezdci, přičemž družstvo má k dispozici po jednom motocyklu tříd MX1, MX2 a MX3. Do jednotlivých jízd (1.jízda MX2 + MX3-OPEN, 2. jízda MX2 + MX1, 3. jízda MX1 + MX3-OPEN) nastoupí z každého týmu dva jezdci a protože nasazení motocyklů podle tříd se protáčí, během podniku se postupně střetnou všichni se všemi. Boduje se podle klíče 1. místo – 1 bod, 2. místo – 2 body, 3. místo – 3 body atd. Nejhorší výsledek se každému družstvu škrtá. Vítězí družstvo s nejmenším počtem nasbíraných bodů.

Klasici připomenou zlatou éru
Organizační koordinátor mezinárodního mistrovství České republiky se každoročně snaží šampionát družstev zpestřit další zajímavou podívanou. Zatímco v posledních dvou letech byl rámcový pořad záležitostí žen – motokrosařek, v sobotní Kaplici se v exhibičních jízdách představí jezdci třídy Veterán Klasik (nezaměňovat s třídou Veterán, jejíž aktéři vodí motocykly současné produkce). Ve třídě Veterán Klasik diváci uvidí v akci historické motokrosové stroje sedlané jezdci s bohatou závodnickou minulostí. Začátkem tohoto týdne oznámili kapličtí pořadatelé přihlášky už více než dvou desítek bývalých motokosařů na strojích ČZ, Jawa a Eso, majících výrazný podíl na slavných českých kapitolách v análech světového motokrosu. V Kaplici budou startovat například Němec Karl Herbert a Čechoameričan Jindřich Gref, z našich se za řídítky objeví mimo jiné Julius Branda, Pavel Janda, Rudolf Bartl, Miroslav Nejedlý, Karel Mitvalský, Jan Hrdina a Karel Kozák, kteří výborně reprezentovali v Motokrosu národů Classic, konaném v září v nizozemském Rhenenu.

Jak dopadlo MM ČR DRUŽSTEV loni v Přerově?
1. J.H. Racing team – Eurotransport (Staufer, Walkner, Reisinger, vš. Rakousko) 23

2. Osička MX team (Ringhofer/Rakousko, Čepelák, Baudrexl/Německo) 26
3. LR Cosmetic – Ados KTM team I. (Kulhavý, Zaremba, Németh/Maďarsko) 28
4. Motorsport Chýnov v AČR (Rauchenecker, Reitbauer, Obermair, vš. Rakousko) 35
5. Bonver M.C. F. cz racing (Smitka, Michek, Kadleček) 43
6. Motoman team (Sukup, Smola, Žerava) 52
7. Orion Litomyšl – RS Petrol (Romančík, Kolenčík, Bartoš) 57
8. Team Max 2 (Kosmák, Hrabica, Rožec) 63
9. LR Cosmetic – Ados KTM team II. (Brendl, Šimko/Slovensko, Špičák) 73
10. Mňuk Motokros team Vysoké Mýto (R. Mňuk, Votroubek, J. Mňuk) 87
Celkem startovalo 15 družstev.

Bilance družstev od roku 2003
Dva tituly mezinárodního mistra České republiky vybojoval LR COSMETIC – ADOS team, po jednom triumfu zaznamenala družstva YOKO CZ Racing Team, BONVER KTM CZ Motosport, ORION LITOMYŠL – GOLD FREN, LR COSMETIC – UFO racing team, OSIČKA MX Team I a J.H. Racing team – Eurotransport.

Konečné výsledky mezinárodního mistrovství České republiky 2011 jednotlivců

Třída MX2: 1. KULHAVÝ Josef (ČR, KRTZ IV v AČR, Suzuki) 272,
2. RICHIER Florent (Francie, Osička MX TEAM, Kawasaki) 267, 3. SUKUP Marek (ČR, Osička MX TEAM, Kawasaki) 263, 4. ŠIMKO Tomáš (Slovensko, LR COSMETIC – ADOS KTM team, KTM) 232, 5. ŠPIČÁK Milan (ČR. BRUMLA RACING TEAM, Kawasaki) 230, 6. SZVOBODA Bence (Maďarsko, LR COSMETIC – ADOS KTM team) 201, 7. JIRÁNEK Miroslav (ČR, MOTOMAN TEAM, Kawasaki) 195, 8. HAAS Václav (ČR, SMS Praha, Kawasaki) 171, 9. KOSMÁK David (ČR, TEAM MAX 2, Yamaha) 156, 10. HANOUSEK Roman (ČR, KRTZ IV v AČR, Yamaha) 99.
Celkem bodovalo 55 jezdců z České republiky, Slovenska, Francie, Rakouska, Maďarska, Švýcarska a Polska.

Třída MX3-OPEN: 1. MICHEK Martin (ČR, ORION LITOMYŠL - RS PETROL TEAM, KTM) 296, 2. BARTOŠ Petr (ČR, ORION LITOMYŠL – RS PETROL TEAM, KTM) 257, 3. NÉMETH Kornél (Maďarsko, LR COSMETIC – ADOS KTM team, KTM) 257, 4. ČEPELÁK Jiří (ČR, Osička MX TEAM, Yamaha) 242, 5. ŽERAVA Martin (ČR, MOTOMAN TEAM, Honda) 238, 6. MICHALEC Petr (ČR, UFO racing team, Honda) 188, 7. KADLEČEK Michal (ČR, KRTZ IV v AČR, Husaberg) 138, 8. STLOUKAL Petr (ČR, TEAM MAX 2, Yamaha) 138, 9. KOHÚT Martin (Slovensko, LR COSMETIC – ADOS KTM team, KTM) 135, 10. VOTROUBEK Michal (ČR, SMS Pardubice, Yamaha) 111.
Celkem bodovalo 46 jezdců z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Německa, Slovinska, Bulharska a Ukrajiny.

Třída VETERÁN: 1. MRÁZEK Jan (ČR, ORION LITOMYŠL – RS PETROL TEAM, Yamaha) 347, 2. SKALKA Roman (ČR, SMK KLÁŠTEREC NAD ORLICÍ v AČR, Honda) 237, 3. GOTTVALD Zdeněk (ČR, GOTTBROS, TM) 211, 4. NESEJT Josef (ČR, SMS Pardubice, Yamaha) 187, 5. KUDLÁČEK Josef (ČR, SMS Morava, Honda) 186, 6. DOKOUPIL Petr (ČR, Yamaha) 170, 7. POTŮČEK Jaroslav (ČR, MOTOKLUB KŘÍŠE v AČR, KTM) 162, 8. ŠTAUD Miroslav (ČR, TEAM MAX 2, Yamaha) 154, 9. HEŘMAN Milan (ČR, Moto Team EXCEL racing, Honda) 130, 10. BUŘIVAL Miloš (ČR, SMX – BONMOTO .CZ Racing team, Yamaha) 111.
Nad 50 let: 1. Potůček Jaroslav 311. 2. Štaud Miroslav 288, 3. Klanica Bohumil 262, 4. Růžička Bohdan 194, 5. Kahoun Karel 163, 6. Videcký Karel 133, 7. Švehla Martin 117, 8. Chromý Jan 116, 9. Kindl Martin 87, 10. Gherli Fabrizio 74.
Celkem bodovalo 63 jezdců z České republiky, Slovenska, Itálie, Polska a Maďarska.

ČASOVÝ HARMONOGRAM ZÁVODU V KAPLICI
Administrativní a technická přejímka startujících v pátek 21.10.2011: 17.00 – 21.00 hod.
Administrativní a technická přejímka startujících v sobotu 22.10. 2011: 06.30 – 07.30 hod.

Sobota 22. 10. 2011
08.00 – 10.15 hod. Volný trénink družstev a třídy Klasik
09.00 – 18.30 hod. Provoz tiskového střediska včetně akreditací
10.50 – 11.05 hod. Kvalifikační trénink třídy Klasik
11.15 – 11.35 hod. Kvalifikační závod družstev (MX2), 15 min. + 2 kola
11.45 – 12.05 hod. Kvalifikační závod družstev (MX3–OPEN), 15 min. + 2 kola
12.15 – 12.35 hod. Kvalifikační závod družstev (MX1), 15 min. + 2 kola
13.10 – 13.30 hod. Slavnostní zahájení závodu s představením týmů
13.30 – 14.05 hod. 1. závod družstev (MX2 + MX3-OPEN), 30 min. + 2 kola
14.20 – 14.40 hod. 1. jízda třídy Klasik, 15 min. + 2 kola
14.55 – 15.30 hod. 2. závod družstev (MX2 + MX1), 30 min. + 2 kola
15.45 – 16.05 hod. 2. jízda třídy Klasik, 15 min. + 2 kola
16.20 – 16.55 hod. 3. závod družstev (MX1 + MX3-OPEN), 30 min. + 2 kola
17.00 hod. Vyhlášení vítězů

FORSAGE Brno spol. s.r.o.
ORGANIZAČNÍ KOORDINÁTOR MEZINÁRODNÍHO MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V MOTOKROSU 2011