Tisková informace o motoskijöringu – Chotčiny 11.2.2012 a Rodná 12.2.2012

13.02.2012 18:56

 

Převzato z: https://www.gtmotocross.cz/
 
Tisková informace o motoskijöringu – Chotčiny 11.2.2012
Seriál závodů Mezinárodního mistrovství ČR „ORION – SHIVA KTM Cup 2012“ v motoskijöringu zavítal tentokrát na jih Čech. Ve 2 závodech pořádaných Motorsportem Chýnov se představili naši nejlepší jezdci, které doplnili nově i další jihočeští jezdci. Sobotní závod byl pořádán v obci Chotčiny nedaleko Chýnova ve spolupráci s Obecním úřadem Dolní Hořice. Díky dobrým sněhovým podmínkám mohli pořadatelé připravit zajímavou technickou trať s délkou jednoho okruhu 600 metrů.

Už v kvalifikaci zářili vítězové z minulého týdne Josef Mňuk s Filipem Langerem, kteří vyhráli všechny své jízdy. S přehledem jezdily obě nejlepší 2 dvojice seriálu Sládek s Čížkem i bratři Šrolerové. S velkým nasazením jezdili Mohaupt s Hotovým. Po vítězství v 1. jízdě měli v dalších jízdách několik kolizí a těsně postoupili do finále z posledního postupového místa. Tradiční předehrou hlavní finálové jízdy bylo finále „B“. To mělo tentokrát poklidný průběh a 2 postupové pozice získali Roušavý s Marešem a Skalka s Vykoukalem.

Start finálové jízdy nejlépe zvládli bratři Šrolerové. Ale J.Mňuk s Langerem jezdili těsně za nimi a dokazovali, že jejich nedávné vítězství nebylo náhodné. V polovině finálové jízdy bratrskou dvojici předjeli a bezchybnou jízdou si postupně budovali slušný náskok. Jejich vítězství bylo zasloužené, vždyť při závodě neprohráli ani v jedné jízdě. Závod opět zdramatizovali loňští mistři Sládek s Čížkem. Po kolizi po startu začínali ze zadních pozic. Nevzdali se, předjížděli své soupeře jednoho za druhým a dostali se až na stupně vítězů. Podobně na tom byli Mohaupt s Hotovým. Ti spadli vícekrát, ale dotáhli se až na 6. pozici.
V průběžném pořadí seriálu vedou i nadále Sládek s Čížkem s 85 body. Bratři Šrolerové snížili svoji bodovou ztrátu na rozdíl pouhých 7 bodů. Díky vítězství se na 3. pozici seriálu dostali J.Mňuk s Langerem se 73 body.Celkové výsledky závodu:
1. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Motokros Team, Yamaha, 9:02,84
2. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec nad Orlicí, Yamaha, 9:18,01
3. Josef Sládek – Petr Čížek, Dukla Racing, Honda, 9:20,23
4. Marcel Hock – Jonáš Berger, SMS motokrosu Pardubice, Suzuki, 9:21,07
5. Michal Roušavý – Lukáš Mareš, Orion Team Litomyšl, Honda, 9:29,40
6. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, SMS motokrosu Benátky n.J., Honda, 9:30,20

Pořadatelé umožnili v rámci doprovodného programu možnost jízd i místním závodníkům. Ve finálové jízdě byli nejlepší Janů s Bočanem z Motosportu Chýnov před Honsou s Malíkem a Přibylou s Pekárnou.


Josef Vašíček


• Výsledky kvalifikace
• Celkové výsledky závodu
• Průběžné výsledky po 5.závodu

 
Tisková informace o motoskijöringu – Rodná 12.2.2012
Příští den se jelo na rychlé trati v Rodné nedaleko Mladé Vožice. Motosportu Chýnov tentokrát pomáhali členové SDH Rodná a ZD Pojbuky. Opět vydatně mrzlo, ale sluníčko už ukazovalo svoji sílu. Závody se tak jely za pěkného zimního počasí.

Kvalifikační jízdy byly tentokrát velice vyrovnané. Nejlépe si vedli J.Mňuk s Langerem, bratři Šrolerové a Mohaupt s Hotovým. Každý z nich měl na svém kontě 2 vítězství. Dobře jezdili i Hock s Bergerem, kteří také dvakrát vyhráli, ale jednu jízdu dokončili po krkolomném pádu až na 6. pozici.

Divákům se určitě muselo líbit i finále „B“. To sice celkem bez problémů vyhrál Jindřich Lux s novým lyžařem Lukášem Novákem, ale o 2. postupové místo zuřil velký boj. Po bojovné jízdě nakonec postoupili Zářecký s Morávkem na dvoutaktní Hondě, kteří jsou nejzkušenějšími jezdci z celého startovního pole.

Finálová jízda měla určitě zajímavý a překvapivý průběh. Startovací manévr zvládli nejlépe Marcel Hock s Jonášem Bergerem. Jejich stylu určitě vyhovovala i rychlá trať. Hock s Bergerem se udrželi na čele po celých 12 kol a stali se spolu poprvé zaslouženě vítězi mistrovského motoskijöringu. Lyžař Berger tak mohl navázat na vítězství v Rodné v roce 2010, když zde vyhrál s Jiřím Mencákem. Závod se povedl také Mohauptovi s Hotovým, kteří byli neustále v kontaktu s vedoucí dvojicí a čekali na chybu, která ale nepřišla. Na stupně vítězů se dostali i J.Mňuk s Langerem.

Závod se určitě nevydařil úplně podle představ vedoucím 2 posádkám seriálu Sládkovi s Čížkem i bratrům Šrolerům. Klášterečtí bratři odstartovali na 5. pozici, Sládek s Čížkem ještě daleko hůře. V polovině závodu byli Sládek s Čížkem už za Šrolery. Na čas se dostali i před ně. V zatáčce po cíli 7. okruhu ale Sládkovi vypadla rychlost, čehož 100% využili Šroleři. Sládek s Čížkem se sice stále snažili, ale Šrolery překonat nedokázali.


Celkové výsledky závodu:
1. Marcel Hock – Jonáš Berger, SMS motokrosu Pardubice, Suzuki, 8:12,31
2. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, SMS motokrosu Benátky n.J., Honda, 8:14,36
3. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Motokros Team, Yamaha, 8:20,35
4. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec nad Orlicí, Yamaha, 8:22,54
5. Josef Sládek – Petr Čížek, Dukla Racing, Honda, 8:23,50
6. Tomáš Fogl – Martin Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí, Yamaha, 8:41,63

V doprovodném programu se opět představili i místní jezdci. Nejlepší byli tentokrát Jiří Honsa s Malíkem před Šnoblem s Žižkou a Mílou Honsou s Koubou.

Závod v Rodné opět ukázal, jak je motoskijöring zajímavý a vyrovnaný. Po 6 závodech se tak průběžné pořadí pěkně zamotalo. Stále vedou Sládek s Čížkem (96 bodů). Ale těsně za nimi už jsou bratři Šrolerovi (91 bodů), J.Mňuk s Langerem (88 bodů) a Mohaupt s Hotovým (83 bodů). Vítězové z Rodné Hock s Bergerem jsou už na 5. pozici s 67 body.

Závody vyvrcholí už tento víkend posledními 2 závody ve Východních Čechách. V sobotu 18.2. uspořádají závod členové AMK Letohrad. Ale protože nemají na své tradiční trati u koupaliště dostatek sněhu, připravují závod v Nekoři. A seriál vyvrcholí o den později 19.2. v Dobřanech v Orlických horách. Uvidíme, kdo nakonec získá mistrovský titul. Šanci na titul má několik posádek. Diváci se proto mohou těšit na zajímavé a hlavně dramatické závody.


Josef V a š í č e k• Výsledky kvalifikace
• Celkové výsledky závodu
• Průběžné výsledky po 6.závodu