Tisková zpráva k MMČR motoskijöring 2012

15.12.2011 17:31

Už za několik týdnů by měl začít další ročník motoskijöringových závodů. V roce 2012 to už bude 15. vypsaný ročník mistrovských motoskijöringů. Pro úplnost musím dodat, že ve skutečnosti se ročníků odjelo 14, protože v roce 1998 sněhové podmínky nedovolily uspořádat žádný závod.Po vánočních svátcích se závody pojedou jako Mezinárodní mistrovství České republiky 'ORION - SHIVA KTM CUP 2012'. Do kalendáře je zařazeno celkem 9 závodů, které připraví pořadatelé z Jižních Čech, Východních Čech a Severní Moravy.
V současné době je sestaven kalendář MMČR i jednotný plakát k seriálu. Plní se i startovní listina jezdců a lyžařů. Diváci se tak mohou těšit na zajímavé a jezdecky atraktivní závody. Potěšitelné je, že do seriálu se chystají nejen známé východočeské posádky, ale i několik jihočeských posádek.
Mezi největší favority patří pochopitelně úřadující mistři Sládek s Čížkem, kteří kralovali sezóně 2011. Na mety nejvyšší ale pochopitelně myslí i další jezdci a jejich lyžaři. Patří mezi ně nestárnoucí Pavel Kunc i mladí jezdci František Kubíček, Lukáš Mohaupt, Josef Mňuk, Roman Mňuk nebo Marcel Hock.
Sezóna 2011 příliš nevyšla Patriku Šrolerovi. Ten patří společně se svým bratrem rovněž mezi velké favority. Vždyť mají na svém kontě už 3 mistrovské tituly a určitě budou chtít získat titul další a dohnat tak nejúspěšnějšího jezdce mistrovského motoskijöringu Bohuslava Svatoše. Na Svatoše se mohou dotáhnout i v historické tabulce sestavené ze všech ročníků, kde jim na Svatoše zbývá pouhých 6 bodů.
Vzhledem k vyrovnanosti závodů mohou na příčky nejvyšší pomýšlet i další jezdci. Na závody se chystá i populární Jan Zářecký, který je jediným jezdcem, který absolvoval všech 88 závodů od roku 1998, kdy byl motoskijöring poprvé zařazen do seriálu MČR.
Teď si už jen můžeme přát, aby počasí bylo opravdu zimní a pořadatelé mohli začít připravovat své závodní tratě. O dalším dění v motoskijöringu budu pochopitelně informovat.
Kalendář závodů včetně kontaktů na pořadatele najdete ZDE

Josef Vašíček
14.12.2011